Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Omijanie z prawej strony
#1
Witam,
Miałem drugiego czerwca przygodę na ulicy Libelta w Poznaniu - skrzyzowanie z Noskowskiego co ilustruje poniżej. Zielony to mój seiczak, a czerwony to sprawca, który podpisał oświadczenie (z oporem lekkim - kobieta) i przyznał się do winy. Policji nie było, bo nie byłem pewny czy można omijac z prawej "na legalu". Upewniłem się w domu, jak już dzieciak się uspokoił (wiozłem go do przedszkola - zielone P) i emocje opadły. Nic nikomu sie nie stało.

[Obrazek: t_1_366.jpg]

Byłem na głównej. Auta oznaczone X em stały. Wykonywałem manewr omijania, dość nieświadomie i odruchowo bo poruszałem się niezmieniając toru jazdy. Robiłem to w tym miejscu tak jak i innie dzisiątki razy.

CZY NA PEWNO NIE ZAWINIŁEM???

Proszę też poznaniaków o pomoc - adres jakiegoś dobrego i taniego blacharza, z którym można się dogadać i nie będzie trzymał samochodu 2 m-ce. Czekam na decyzję WARTY - ile dadzą z OC sprawcy.
A kliknij sobie i zobacz profil
Odpowiedz
#2
Ile pasow ruchu przed wjazdem na skrzyzowanie od Twojej strony?
Jesli tylko jeden, to teoetycznie jestes wspolwinny, jesli dwa to masz luz.
Oczywiscie moge sie mylic.  Tongue
UWAGA !!! Posypuję truskawki cukrem.
[Obrazek: Miazga.jpg]
Odpowiedz
#3
Jeden...ale,
jakbym się zatrzymał to zakorkowałbym pół miasta Smile tam jest sporo miejsca (nie zmieniałem toru jazdy), a samochód się zatrzymał i wykonywałem manewr omijania.


USTAWA

z dnia 20 czerwca 1997 r.

Prawo o ruchu drogowym.

(Dz. U. z dnia 19 sierpnia 1997 r.)


Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
25) ....
27) omijanie - przejeżdżanie (przechodzenie) obok nie poruszającego się pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody,
28) ....


Art. 23. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany:
1) ....
2) przy omijaniu zachować bezpieczny odstęp od omijanego pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody, a w razie potrzeby zmniejszyć prędkość; omijanie pojazdu sygnalizującego zamiar skręcania w lewo może odbywać się tylko z jego prawej strony,
3) ....
A kliknij sobie i zobacz profil
Odpowiedz
#4
jeśli nie było sygnalizacji świetlnej,
a kobieta miała znak - ustąp pierwszeństwa

to...  :-[

nie zawiniłeś  >:>

pozdr. Tongue
Odpowiedz
#5
Kurwa się czytając forum zdenerwowałem !!!! nie możecie od razu pisać ze jest dobrze i dopiero potem pisać co się stało Big Grin

Oli gorące życzenia powrotu do zdrówka i szybkiego powrotu do domu.
Mimo żeś poszkodowany to i tak nie omieszkam Cię opierdolić i zakomunikować iż masz bezwzględny zakaz przewracania się na motocyklu i żeby to mi był ostatni raz !!!

Jeszcze raz gorące pozdrowienia i wracaj do zdrowia.
Odpowiedz
#6
to chyba nie ten temat  ??? Tongue
Odpowiedz
#7
(06-16-2008, 04:22 PM)salex link napisał(a): to chyba nie ten temat  ??? Tongue
a kiedy Necior mówił na temat?  8)
Yellow Magna & Blackbird - to jest frajda!
Odpowiedz
#8
jak się napił  :O~
Odpowiedz
#9
MISIEK - będziesz RZYGAŁ !!!! OBIECUJE Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości