Riders - motocykle i motocykliści - Intelligent Emergency Call

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
RIDERS infoLogowanie

call

System Intelligent Emergency Call działa podobnie jak rozwiązania znane Wam z samochodów.
W razie wypadku wyśle automatycznie - wraz z danymi dotyczącymi lokalizacji zdarzenia - informacje do centrum pomocy BMW.
Pracownicy call center będą próbowali nawiązać kontakt z poszkodowanym i wyślą na miejsce niezbędną pomoc. W razie potrzeby istnieje także możliwość anulowania kontaktu z centrum BMW. Jeśli ktoś byłby świadkiem wypadku także będzie mógł skorzystać z tego systemu by skontaktować się za jego pomocą bezpośrednio z centrum pomocy i ustalić rodzaj niezbędnego wsparcia.
Na System Intelligent Emergency Call składa się moduł dzięki któremu można łączyć się z dowolną siecią komórkową (za jej pośrednictwem wysyłany jest sygnał z prośbą o pomoc), GPS, a także głośnik i mikrofon, pozwalające kontaktować się z operatorami centrum pomocy BMW.
Aby uniknąć przypadkowego naciśnięcia, przycisk SOS umieszczono pod klapką, po prawej stronie kierownicy. Tam też znajduje się głośnik i mikrofon. Za rozpoznanie wypadku opowiada m.in. akcelerometr i czujnik przechyłu. System rozpoznaje sytuacje, kiedy motocykl tylko podskoczy na nierównościach, uślizgnie się czy przewróci się na postoju, co pozwala wyeliminować ryzyko fałszywego alarmu.

 

źródło: https://web.facebook.com/BMWMotorradPolska

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać na swoją skrzynkę informacje o promocjach i okazjach dostępnych za pośrednictwem serwisu riders.info.pl


Wiadomość HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

Zdjęcia

Facebook Image