Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynie biegów Junak M 10
#1
Wszedłem na to forum ze strony Junak M 10 gdzie admin opisuje problem dekla do skrzyni biegów , mam taki sam problem Motocykl był rozebrany kilka lat a jak przyszło co do czego to gdzieś wcieło mi dekiel od skrzyni a te co mam są z węższym rozstawem otworów. Nakupowałem całą czapkę dekli ale żaden z nich nie pasuje Jaki powinien być ten właściwy skoro są dwa typy i gdzie go szukać?
Odpowiedz
#2
w serwisie dojdą po numerze VIN...
Odpowiedz
#3
Takie rzeczy to wsró ludzi bawiących się w junaki.

A do tego zrób dokładne pomiary i po kolei na portalach typu allegro wysyłaj zapytania do ludzi czy mają dekiel o dokładnie takich wymiarach. Kiedyś się uda. Jak ja szukałem do swojego pojazdu to po miesiącu udało się trafić.

Chyba że twój junak to nie junak tylko Jeż Jerzy  :^) :^) :^)
FJ 1200 '91 - była ABS. Po paru modyfikacjach......
Odpowiedz
#4
Junak ma numery pary wybite na karterach chyba obok mocowania cylindra i one muszą się zgadzać z numerem dekli rozrządu ,skrzyni biegów i dekli bocznych,wtedy będzie ok.
Odpowiedz
#5
(03-03-2015, 09:27 PM)kosa napisał(a): Junak ma numery pary wybite na karterach chyba obok mocowania cylindra i one muszą się zgadzać z numerem dekli rozrządu ,skrzyni biegów i dekli bocznych,wtedy będzie ok.

Skoro mnie właśnie tu "rzuciło" to już uściślę na wszelki wypadek, że zgadzać się muszą (ale nie fanatycznie) numery połówek karteru. W stosunku do pozostałych części nabite numery to miły gest ze strony wytwórcy silników z miasta Łodzi, potwierdzający, że silnik został spasowany w fabryce, ale ta zgodność i tak jest aktualna tylko do wymiany łożysk
w karterze lub/i dowolnej pokrywie.
Junak ma po prostu dość specyficzne względem potocznych przyzwyczajeń procedury serwisowe i choćby dlatego nie ma sensu zabieranie się za większe naprawy bez rzetelnego zaprzyjaźnienia z serwisówką:
http://junakriders.pl/BIBLO/SERV10/index.htm
Jacot
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości